Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/davidro/public_html/evosociety.info/wp-content/themes/notumn/functions.php on line 60
Semalt, E-Ticaret İşletmeleri İçin SEO İpuçları Verme

Semalt, E-Ticaret İşletmeleri İçin SEO İpuçları Verme

Verdiği kolaylık, çeşitlilik ve değer nedeniyle giderek daha fazla insanın çevrimiçi alışverişe geçtiği tartışmasız bir gerçektir. Kalabalık çevrimiçi alanda alakalı olmaları için, e-ticaret şirketlerinin çevrimiçi alışveriş yapan kişileri yaratmanın yollarını aramaları gerekir. Olduğu gibi, SEO hala e-ticaret şirketlerinin pazarlama stratejisinde kritik bir rol oynamaktadır.

Semalt Digital Services’in önde gelen uzmanı Jason Adler, e-ticaret faaliyetinizin gelişmesini sağlayacak 8 ipucu verir.

1: Etkileyici bir e-ticaret web sitesi tasarlayın

Aslında bu temel adımdır. Bu, takip eden her şeyin temelini oluşturur. E-ticaret web sitenizin gezinmesi, ilgi çekici olması ve yanıt vermesi kolay olduğundan emin olun. Böylece müşterileriniz sizinle alışveriş yapmak için geri gelmeye devam edecektir.

Bir e-ticaret web sitesi kurma becerisine sahip değilseniz başınızı çizmeyin. Semalt gibi şirketler, optimize edilmiş bir perakende web sitesi kurmanıza yardımcı olacaktır. Bunun üzerine, bir güvenli kontrol sistemi, bir envanter izleme ve yönetim sistemi entegre olacaklar, ayrıca müşterileri size çekecek bir içerik oluşturacaklar. E-ticaret web sitelerinin etkinliğini ölçmek için web trafiğini ve dönüşümleri takip etmek için bile bir araç var.

2: E-ticaret web sitesinin mobil boyutundan yararlanma

İnternet Perakendeci, 2015 yılında 104.5 milyar doları mobil e-ticaret satışlarında harcamıştır. Rakamların yukarı doğru çıkması bekleniyor, bundan yararlanmak için size kalmış. Her şey, perakende web sitenizi tasarlamakla başlar: mobil cihazlarda çalışacak şekilde optimize edilmiş olduğundan emin olun. Flaşlı reklamları ve açılır pencereleri uzak tutun.

3: Araştırma, araştırma, araştırma

Ne tür bir içerik koymanız gerektiğini ve hedef pazarınızın beğeneceği belirli anahtar kelimeleri / araştırmaları araştırın. Müşterilerinizin neler tıkladıklarını anlamaya çalışın ve daha iyi yapın. Dikkatinizi açılış sayfalarına, ana sayfaya ve ürün sayfasına bakarak Google algoritmasına göre sıralamalarını belirleyin. Rekabeninizin ne olduğunu kontrol etmek zarar vermez.

4: İlgili bağlantılar oluşturun

Gelen bağlantılar hala e-ticaret web sitenizi pazarlamada kritik bir rol oynamaktadır. Ürünlerinize veya web sitenize bağlanmak isteyen blog yazarlarına bakın ve onlarla birlikte çalışın. Ayrıca ürünlerinizin sosyal medyayla ilgili yorumlarını bulabilir ve e-ticaret web sitenize gelen bağlantılar ekleyebilirsiniz. Bu taktikleri kaldırabilmek için kullanabileceğiniz 60’ın üzerinde araç var.

5: Yeni içerik oluşturun

E-ticaret web siteniz statik açıklamalara sahip bir ürün kataloğu olmalıdır. Kendi blog’umuzu yaratarak yeni, anlayışlı içerik yayınlayarak bir nokta oluşturun. Perakende ürünlerinizin bulunmasını tavsiye eden farklı bayramlarda hediye rehberi deneyebilirsiniz.

6: Müşteri incelemeleri iste

Müşteri yorumları, yalnızca güvenilirliği oluşturmakla kalmaz aynı zamanda SEO’yu artırırlar. Bu şekilde düşünün; aldığınız incelemeler ne kadar çok içerik (taze) alırsa.

7: Düzenli web denetimleri gerçekleştirin

Hataları yapmak normaldir. Daha fazla içerik ve web sayfası eklendikçe, hatalara daha çok maruz kalma eğilimi vardır. E-ticaret web sitesinde üç ayda bir kontrol yaparak eksik etiketler, komut dosyaları, yönlendirme, yinelenen sayfalar, ölü bağlantılar, eksik resimler ve başka bir hata olup olmadığını kontrol edin. Yükleme hızını, web sitesi güvenliğini ve daha pek çok şeyi kontrol etmek için ücretsiz araçları kullanın.

8: Etkilenen bir tabur oluşturun

Blogcularla takım oluşturun ve e-ticaret web siteniz, ürünleriniz ve incelemeleriniz hakkında yazmalarını sağlayın. SEO ve web trafiğinizi artırmak için bir sosyal medya kampanyası başlatın.

Bu ipuçlarını kullanarak güçlü bir çevrimiçi varlığı oluşturabilirsiniz. Rakipleriniz şoktan düşecek.

You might also like

No Comments

    Leave a Reply